Feedback

Echipa Zonga are nevoie de feedback-ul vostru pentru a putea implementa/îmbunătăți funcționalitățile pe care doriți să le folosiți cel mai mult.

1. Integrare cu Apple TV - aplicatie.

Ar fi de folos integrarea aplicatiei cu Apple TV .

4 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Sign in with: Facebook Google
    Signed in as (Sign out)
    You have left! (?) (thinking…)
    1 comment  ·  Idei de funcționalități viitoare  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  2. Pre-caching

Pentru a asculta fara intreruperi un album ale carui track-uri curg unul dintr-alt-ul ar fi ideal daca player-ul ar putea face pre-caching la piesa urmatoare astfel incat tranzitia de la o piesa la alta sa nu aiba gap. Evident, optiunea ar putea fi on/off.

Ovidiu

81 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    6 comments  ·  Idei de funcționalități viitoare  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  3. Android playlist combinat cu muzica de pe telefon

Pe android/ios posibilitatea de a asculta muzica de pe telefon pe langa ce ofera zonga.
    Zonga fiind un player general de muzica, cu functionalitati extra.

20 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    2 comments  ·  Idei de funcționalități viitoare  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  4. aplicatie pt windows rt, integrare cu metro

sa aveti o aplicatie si pt windows rt si sa va integrati cu interfata metron nu numai pe mobile

9 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    1 comment  ·  Idei de funcționalități viitoare  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  5. Pentru aplicatia de Windows: minimized to tray

Pentru aplicatia de Windows: Ar fi foarte folositor daca ar putea fi si minimized to tray si sa nu mai apara in bara.

35 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    3 comments  ·  Idei de funcționalități viitoare  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  6. Sortare

Posibilitatea de sortare a melodiilor din playlist

3 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    under review  ·  0 comments  ·  Idei de funcționalități viitoare  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  7. 3 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    0 comments  ·  Idei de funcționalități viitoare  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  8. Integrare cu Sonos

Am un Sonos Play 5 (http://www.sonos.com/system) si ar fi super tare daca as putea sa pun muzica de pe Zonga pe el.

10 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    3 comments  ·  Idei de funcționalități viitoare  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  9. AirPlay

Mi se pare incredibil ca nu exista (momentan sper) suport pentru AirPlay.
    Am fost indus in eroare de AirDrop (a cărui utilitate sincer nu o înțeleg), insa pentru utilizatorii de iOS mi se pare un mare dezavantaj.
    Ca fost utilizator de Deezer, ma declar nemulțumit de lipsa acestei optiuni, iar dacă nu ar fi fost inclusă in abonament, pentru mine (cel puțin ) ar fi fost un "deal breaker"
    Sper ca lucrurile sa se schimbe in bine.

5 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    under review  ·  2 comments  ·  Idei de funcționalități viitoare  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  10. Macbook pro retina grafica

ar trebui sa implementati grafica pentru aplicatia desktop de mac si pentru macbook pro retina, pe scurt sa adaugati fisiere @2x cu rezolutie dubla ca sa se vada totul sharp... e pacat de aplicatie ca are design frumos

3 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    3 comments  ·  Feedback general  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  11. Sincronizarea albumelor

Mi-ar placea si cred ca ar fi util daca ati schimba putin felul in care poti sa faci un album available offline. Acum nu poti decat sa iei piesa cu piesa, sa le adaugi in playlist si sa-l faci pe acela available. O modalitate mai buna ar fi sa adaugati un buton pt asta in pagina albumului si sa fie sincronizat albumul asa cum este, nu intr-un playlist. Plus ca ai avea si informatiile albumului (anul aparitiei, song count, cover etc.)

2 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    under review  ·  0 comments  ·  Idei de funcționalități viitoare  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  12. Un browser mai bun pentru albume

Mi se pare foarte important în momentul în care te uiți la artiști să le vezi discografia în ordinea în care au lansat albumele proprii (nu compilațiile) sau în ordine inversă; însă întotdeauna albumele artiștilor să fie mai vizibile. De asemenea, anul în care a fost lansat albumul ar ajuta. Dacă e nevoie, ar merge o separare: albume de studio, albume live, single-uri, compilații.

5 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    started  ·  0 comments  ·  Idei de funcționalități viitoare  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  13. Radio

Cand va deveni funcțional radio-ul?
    Momentan pe postul Dance aud hip hop si blues, pe cel dubastep aud heavy metal si tot asa. Nu cred ca se întâmpla prea des sa aud piesa potrivită cu stilul.

Mersi

2 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    0 comments  ·  Idei de funcționalități viitoare  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  14. Music search cu filtre

Filtre la cautarea artistilor/melodiilor. De exemplu Genul muzical sau anul..

1 vote
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  15. Descarcare lista favorite

Ar fi util ca Favoritele sa fie tratate ca un playlist pe care sa il poti descarca si asculta in mod offline.

16 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  16. Cateva idei pentru versiunea PC, si nu numai.

1. Pe PC, sau pe Android sa fie optiunea pentru a adauga intr-un playlist si muzica din PC, asa il pot folosi pe post de player, si pot renunta la player-ul deja existent, asa cand am chef sa ascult din PC nu trebuie sa mai inchid Zonga.

2.Cand deschid si dau in full screen, apoi inchid, cand o deschid iar sa fie in full screen cum a ramas, sau marimea care am setat-o la fereastra.

3.Adaugati categoria Trance cat si mai multa muzica din acest gen, nu e corect sa fie pentru Dubstep categorie iar pentru trance nu, e totusi…

4 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    under review  ·  1 comment  ·  Idei de funcționalități viitoare  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  17. AirPlay

Nu merge AirPlay. Am testat cu AppleTv si AirPort

5 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    0 comments  ·  Feedback general  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  18. Sa-ti vezi prietenii din retea.

Sa poti vedea contactele din telefon care folosesc zonga si sa le poti intra in playlisturi, sa ti se spuna ce asculta.
    Sa poti face broadcasturi pentru prieteni.

1 vote
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  19. Playlisturi radio

Am observat un lucru atunci cand ascult la radio de pe aplicatia de desktop Zonga. Eu ascult radio-ul corespunzator muzicii house iar playlistul, din cand in cand, contine si melodii care nu apartin acestui gen (un exemplu este Madonna - Human Nature, care in niciun caz nu este o melodie house).

Mi-ar placea ca sa ascult numai muzica house la radio-ul house...

1 vote
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    under review  ·  1 comment  ·  Feedback general  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  20. functionalitate de queueing

a selecta o melodie sa cante imediat ce se termina cea curenta

14 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    under review  ·  1 comment  ·  Idei de funcționalități viitoare  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  • Don't see your idea?

Feedback and Knowledge Base