Feedback

Echipa Zonga are nevoie de feedback-ul vostru pentru a putea implementa/îmbunătăți funcționalitățile pe care doriți să le folosiți cel mai mult.

Ideea mea este...

You've used all your votes and won't be able to post a new idea, but you can still search and comment on existing ideas.

There are two ways to get more votes:

• When an admin closes an idea you've voted on, you'll get your votes back from that idea.
  • You can remove your votes from an open idea you support.
  • To see ideas you have already voted on, select the "My feedback" filter and select "My open ideas".
(thinking…)

Enter your idea and we'll search to see if someone has already suggested it.

If a similar idea already exists, you can support and comment on it.

If it doesn't exist, you can post your idea so others can support it.

Enter your idea and we'll search to see if someone has already suggested it.

1. Excludere stiluri muzicale

Eu nu ascult muzica romaneasca deloc si vreau o optiune unde mentionez acest lucru. Cand bifez optiunea, muzica romaneasca vreau sa dispara din topuri si sugestii. Doar cand caut in mod special dupa un artist roman sa pot gasi. Toata lista mea de artisti favoriti e compusa din artisti straini (de muzica electronica) si totusi algoritmul de recomandari imi ofera artisti romani pe care i-as exclude cu cea mai mare placere.

2 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Password icon
    Signed in as (Sign out)
    You have left! (?) (thinking…)
    0 comments  ·  Feedback general  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  2. Filtru strict pentru inregistrari

Ar trebui sa permiteti inregistrari din toata lumea. Sunt atatia romani in strainatate. Eu sunt in Irlanda si nu pot crea un cont la voi. E doar o idee... Restul tine de voi.

1 vote
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Password icon
    Signed in as (Sign out)
  3. Buton "vezi mai multe" in app / Remember playlist position

1. Pe Android lipsesc urmatoarele functionalitati existente in versiunea desktop:

Ce e nou > Albume noi > Vezi mai multe
    Ce e nou > Playlist-uri recomandate > Vezi mai multe
    Nu pot vedea decat ultimele 6 albume noi.

2. Ar fi utila o functionalitate "Remember playlist position" pt. albumele favorite si playlisturile salvate / recomandate. Astfel incat daca incarc un playlist nou, atunci cand ma intorc la cel vechi sa tina minte unde am ramas, si sa reia de la acea melodie.

1 vote
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Password icon
    Signed in as (Sign out)
    0 comments  ·  Idei de funcționalități viitoare  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →

Multumim pentru sugestiile tale. Le vom avea in vedere pentru uodate-urile urmatoare ale aplicatiei pentru Android.
    Legat de punctul 1 pot sa iti spun ca mai multe albume noi si playlisturi poti gasi in sectiunea “Recomandari”, asta pana la momentul in care vom implementa “Vezi mai multe” in sectiunea “Ce e nou” :)
    Raluca

4. Idei de implementat / Sugestii

Salut, am multe sugestii dar am zis sa incep cu cele mai importante si must have din punctul meu de vedere.
    Functionalitati viitoare
    1) Posibilitatea de a trimite piese, salva liste de pe web direct in mobil

Functionalitati curente
    1) E foarte greu sa ajungi la pasul de downloadat / creat piesa. Va recomand un meniu mai intuitiv, La voi cand am vazut save, defapt nu e save file e save to playlist, care e o prostie, toata lumea foloseste save la download. Va recomand save pt download si pt playlist alta icoana.
    2) Cand vezi ce asculta alti prieteni…

7 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Password icon
    Signed in as (Sign out)
    2 comments  ·  Idei de funcționalități viitoare  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  5. Transmitere informatii despre melodie pe bluetooth

Transmiterea de informatii despre melodie in timp ce canta pe bluetooth. Folosesc Zonga pentru a asculta muzica in masina(bluetooth), dar pe display-ul player-ului nu imi arata nimic. Daca folosesc alte aplicatii (Google Music/Audible) acestea imi transmit informatii despre continutul care este acultat. Pentru mai multe informatii sau testat de functionalitate sunt disponibil pe adresa de email. Telefonul folosit este un Nexus 4 (4.4.2).

4 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Password icon
    Signed in as (Sign out)
    0 comments  ·  Idei de funcționalități viitoare  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  6. SmartTv app

As vrea sa pot controla playbackul de pe telefon cand folosesc aplicatia pe Samsung smartTv exact cum poti face intre aplicatiile de youtube.
    Multumesc.

2 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Password icon
    Signed in as (Sign out)
    under review  ·  0 comments  ·  Idei de funcționalități viitoare  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  7. Editare ordine playlist-uri

Nu exista posibilitatea ordonarii playlist-urilor (alfabetic, dupa ordinea crearii, manual).

2 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Password icon
    Signed in as (Sign out)
  8. fara facebook

ar trebui sa pot opta sa ma conectez/caut prieteni fara sa apelez la facebook.

1 vote
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Password icon
    Signed in as (Sign out)
    0 comments  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  9. Integrare cu Apple TV - aplicatie.

Ar fi de folos integrarea aplicatiei cu Apple TV .

4 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Password icon
    Signed in as (Sign out)
    1 comment  ·  Idei de funcționalități viitoare  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  10. Pre-caching

Pentru a asculta fara intreruperi un album ale carui track-uri curg unul dintr-alt-ul ar fi ideal daca player-ul ar putea face pre-caching la piesa urmatoare astfel incat tranzitia de la o piesa la alta sa nu aiba gap. Evident, optiunea ar putea fi on/off.

Ovidiu

81 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Password icon
    Signed in as (Sign out)
    6 comments  ·  Idei de funcționalități viitoare  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  11. Android playlist combinat cu muzica de pe telefon

Pe android/ios posibilitatea de a asculta muzica de pe telefon pe langa ce ofera zonga.
    Zonga fiind un player general de muzica, cu functionalitati extra.

20 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Password icon
    Signed in as (Sign out)
    2 comments  ·  Idei de funcționalități viitoare  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  12. aplicatie pt windows rt, integrare cu metro

sa aveti o aplicatie si pt windows rt si sa va integrati cu interfata metron nu numai pe mobile

9 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Password icon
    Signed in as (Sign out)
    1 comment  ·  Idei de funcționalități viitoare  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  13. Pentru aplicatia de Windows: minimized to tray

Pentru aplicatia de Windows: Ar fi foarte folositor daca ar putea fi si minimized to tray si sa nu mai apara in bara.

35 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Password icon
    Signed in as (Sign out)
    3 comments  ·  Idei de funcționalități viitoare  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  14. Sortare

Posibilitatea de sortare a melodiilor din playlist

3 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Password icon
    Signed in as (Sign out)
    under review  ·  0 comments  ·  Idei de funcționalități viitoare  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  15. 3 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Password icon
    Signed in as (Sign out)
  16. Functionalitati Playlist

In playlist este nevoie de o functie care sa gaseasca duplicatele intr-un playlist.
    Este nevoie si de o functie de ordonare si de salvare random a listei.
    Stiu ca exista play Random, insa acesta incepe de fiecare data cu aceeasi melodie, si anume prima.

2 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Password icon
    Signed in as (Sign out)
  17. Integrare cu Sonos

Am un Sonos Play 5 (http://www.sonos.com/system) si ar fi super tare daca as putea sa pun muzica de pe Zonga pe el.

10 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Password icon
    Signed in as (Sign out)
    3 comments  ·  Idei de funcționalități viitoare  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  18. AirPlay

Mi se pare incredibil ca nu exista (momentan sper) suport pentru AirPlay.
    Am fost indus in eroare de AirDrop (a cărui utilitate sincer nu o înțeleg), insa pentru utilizatorii de iOS mi se pare un mare dezavantaj.
    Ca fost utilizator de Deezer, ma declar nemulțumit de lipsa acestei optiuni, iar dacă nu ar fi fost inclusă in abonament, pentru mine (cel puțin ) ar fi fost un "deal breaker"
    Sper ca lucrurile sa se schimbe in bine.

5 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Password icon
    Signed in as (Sign out)
    under review  ·  2 comments  ·  Idei de funcționalități viitoare  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  19. Macbook pro retina grafica

ar trebui sa implementati grafica pentru aplicatia desktop de mac si pentru macbook pro retina, pe scurt sa adaugati fisiere @2x cu rezolutie dubla ca sa se vada totul sharp... e pacat de aplicatie ca are design frumos

3 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Password icon
    Signed in as (Sign out)
    3 comments  ·  Feedback general  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  20. Sincronizarea albumelor

Mi-ar placea si cred ca ar fi util daca ati schimba putin felul in care poti sa faci un album available offline. Acum nu poti decat sa iei piesa cu piesa, sa le adaugi in playlist si sa-l faci pe acela available. O modalitate mai buna ar fi sa adaugati un buton pt asta in pagina albumului si sa fie sincronizat albumul asa cum este, nu intr-un playlist. Plus ca ai avea si informatiile albumului (anul aparitiei, song count, cover etc.)

2 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Password icon
    Signed in as (Sign out)
  • Don't see your idea?

Feedback and Knowledge Base