Feedback

Echipa Zonga are nevoie de feedback-ul vostru pentru a putea implementa/îmbunătăți funcționalitățile pe care doriți să le folosiți cel mai mult.

1. Navigație închegată

În aplicația de Android aș vrea ca navigarea să fie mai "închegată". Spre exemplu, caut un artist, mă duc la lista de albume, selectez să văd toate albumele iar apoi selectez un album. Atunci când apăs pe butonul de back de pe S6 sau în colțul din stânga sus pentru a mă întoarce înapoi, aș vrea să mă întorc la lista de albume și tot așa până ajung înapoi la căutarea făcută. Ca o stivă de elemente :)

1 vote
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Sign in with: Facebook Google
    Signed in as (Sign out)
    You have left! (?) (thinking…)
    0 comments  ·  Feedback general  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  2. functionalitati identice in iOS si Android

App iOS se conecteaza frumos la masina prin Bluetooth si trimite toate metadatele necesare ( nume melodie, artist, numar melodii din playlist, progress bar pt melodie) - in timp ce aplicatia android trimite doar numele melodiei, fara alte detalii.

0 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  3. Pe Mac nu merge....instalat si dezinstalat...sugestia mea era sa mearga...

Pe Mac nu merge....instalat si dezinstalat...sugestia mea era sa mearga...

4 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    1 comment  ·  Feedback general  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →

Salut, Adrian!
    In acest moment se lucreaza la aplicatia pentru Mac si din acest motiv nu functioneaza. Pana cand va fi gata, poti folosi Zonga Web.
    Ne pare rau pentru aceasta situatie.
    Multumim pentru feedback.

4. App telecomanda

Am un stick android conectat pe hdmi la un soundbar , dar momentan pentru a selecta melodiile din app zonga care rulează pe acel stick, am nevoie de televizor. Ma interesează o aplicație suplimentara sau un mod "telecomanda" in aplicația existenta, astfel încât sa pot controla prin wireless sau bluetooth aplicația zonga care rulează pe stick-ul android. Cred ca este genul de dezvoltare care poate fi introdus împreună cu suportul pentru chromecast, desi nu le vad dependente intre ele. O alta posibilitate ar fi sa introduceti un plugin pt xbmc, existand deja astfel de telecomenzi. Prefer sa rulez streamul audio…

2 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    0 comments  ·  Idei de funcționalități viitoare  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  5. Stream adaptabil, cache melodii anterioare, back/next din tastele de volum etc.

Ce ar fi benefic de implementat si Win-Win de ambele parti si m-ar face sa platesc un abonament lunar pt. a sustine un astfel de serviciu romanesc:

• “Dynamic Adaptive Streaming” cred ca se numeste tehnologia pe care o foloseste YouTube, care incarca doar o portiune din continut, nefiind necesar sa solicite inutil serverele facand download full, iar pt noi e un beneficiu ca numai te lovesti de problema bufferului sa astepti sa se incarce tot (cand faci surf rapid printre piese si vrei sa dai mai departe in cadrul unei melodii pe motiv ca poate inceputul nu e atat de…

4 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    0 comments  ·  Idei de funcționalități viitoare  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  6. 4 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  7. Crossfade

La tranzitia intre piese, fie ca se asculta in modul radio, fie in modul playlist, sugerez sa se introduca efectul de crossfade pentru a elimina pauzele intre piese.

21 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    1 comment  ·  Idei de funcționalități viitoare  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  8. Memory leak

Aplicatia pentru Windows are un memory leak serios. Nu elibereaza nicio melodie din memorie , iar cand ajunge la 1500mb ram folositi crapa. Ar trebui ca dupa 5-10 melodii, melodia ce-a mai veche sa fie stearsa din memorie, eventual sa se foloseasca un cache local la fel ca si Spotify.

2 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  9. 7 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    6 comments  ·  Feedback general  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  10. Imaginea de profil

Nu merge sa schimb poza de profil . Am uploadat una nou am apasat pe "Salveaza Modificarile"si tot nu mi s-a schimbat poza

3 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    0 comments  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  11. Fingerprint

Va rog faceti un update pt telefoanele care au ampreta digitala ca sa numai fie nevoia sa ma loghez mereu. Folosind ampreta mie usor sa ma loghez.

1 vote
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  12. Internet Radio cu playlist-ul

Buna ziua. Folosesc Zonga de pe telefon, "înfipt" in AV Receiver. Ar fi foarte util sa am un URL de Internet Radio, format pe care il știe si AV Receiverul, pentru fiecare playlist, sa ii pot da Play fara sa mai țin telefonul conectat. In rest, excelent, felicitări! Mulțumesc!

1 vote
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  13. Sa faceti o versiune Desktop si pentru GNU/Linux

Sa faceti o versiune Desktop si pentru GNU/Linux

1 vote
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  14. Addon pentru KODI (XBMC ) Media Player?

Daca se poate un ADDON pentru XBMC :). Cei de la GooglePlay Music si Deezer au.

16 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    1 comment  ·  Idei de funcționalități viitoare  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  15. 2 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  16. Ideea mea este sa mai scadeti preturile

Momentan m-am reabonat la zonga datorita ofertei ce pretinde ca ar fi un an gratuit. Desi chiar si asa vad tot imi mananca din pachetul de date de la vodafone. (daca e asa, zboara imediat din telefon). Exista servicii similare free precum 8tracks. Doar ca si ele fac trafic la pachetul de date. Pentru cine are acel modem gratuit de la RDS se poate cumpara foarte simplu un pebble de la TPLINK si in felul acesta ai un router wireless, fara limita de internet, care isi ofera netul nu doar telefonului tau si a altor amici din jur daca doresc…

15 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    2 comments  ·  Feedback general  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  17. Radio pentru Windows Phone 8.x

'Radio' este functia care imi place cel mai mult la Zonga si mi-as dori sa fie disponibila si in aplicatia de Windows Phone 8.x

5 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    2 comments  ·  Idei de funcționalități viitoare  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  18. Deșteptător

As vrea sa ma trezesc cu un radio.

1 vote
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  19. Radio - disponibil si in Zonga pe Smart TV (Samsung)

Ar fi util un update la aplicatia pentru Smart TV Samsung, astfel incat sa fie disponibila si sectiunea Radio, care este disponibila doar in versiunile desktop si mobil. Multumesc frumos!

2 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  20. 1 vote
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  • Don't see your idea?

Feedback and Knowledge Base